По-русски
Volcano Mini

  Тепловентилятори Volcano
  від компанії VTS EuroHeat (Польща)
ТОВ "СКС" - офіційний дилер в Україні

Телефони відділу продажів:

+38 (098) 817-57-56

+38 (067) 589-60-53

e-mail:   sales@volcano.com.ua
03115, Україна, м. Київ,
бульвар Вернадського 5/19, оф. 18.

Доставка по всій Україні.


Головна     Прайс-лист     Конструкція     Технічні характеристики     Автоматика AC     Автоматика EC     Монтаж

Часті питання (FAQ) по тепловентиляторам VOLCANO

Як правильно підібрати тепловентилятор Volcano?

Перший крок: визначення температури всередині приміщення і потреби в теплі для його опалення. Повітряне опалення належить до числа найбільш динамічних методів обігріву приміщень, завдяки можливості тимчасового (напр. в нічний час доби) зниження температури в приміщенні, що опалюється, і швидкого його підігріву перед початком використання. Це дозволяє істотно зменшити витрату тепла на опалення, але не вимагає збільшення теплової потужності в тепловентиляторах для швидкого підігріву повітря.

Другий крок: визначення місць установки тепловентиляторів і необхідної дальності дії (максимальної довжини потоку нагрітого повітря), що гарантує досягнення відповідних температур в зонах приміщення, які слід опалювати. Слід при цьому звертати увагу на неперевищення допустимих значень швидкості потоку повітря в зоні перебування людей або в будь-яких інших відповідальних зонах, напр. в зоні здійснення промислових процесів.

Третій крок: отримання інформації про температури теплоносія, доступної в будівлі.

Четвертий крок: при наявності всіх вищевказаних відомостей слід звернутися до технічних характеристик Volcano і знайти тепловентилятори, які одночасно виконують критерії необхідної дальності дії (максимальної довжини потоку нагрітого повітря) і необхідної теплової потужності, з урахуванням можливості роботи з різною продуктивністю (на першій, другій або третій швидкості обертання вентилятора). Для визначення дальності дії конкретного тепловентилятора, найкраще скористатися графіками залежності швидкості повітря від відстані. Крім того, можна користуватися графіком, що представляє дальність дії тепловентилятора при граничній швидкості повітря 0,5 м/с. Теплова потужність для кожної з швидкостей тепловентилятора і для різних температур теплоносія визначається за відповідними таблицями.

Графік залежності ККД двигуна від швидкості обертання
ККД електродвигунів

У чому переваги EC-двигунів?

ЄС-двигуни - це електронно-комутовані двигуни постійного струму, в яких обмотки знаходяться на статорі, а постійні магніти на роторі. Основною перевагою цих електродвигунів є більш висока довговічність і надійність через відсутність щіток, які є найбільш поширеною причиною відмови двигуна через їх знос. Таким чином єдиною частиною двигуна, що зношується, стає підшипник. Відсутність щіток забезпечує також більш тиху роботу двигуна і більш високу ефективність використання електроенергії на всьому діапозоні регулювання.

У зв'язку з тим, що ефективність електродвигунів EC і AC має найбільшу різницю на низьких швидкостях обертання (див. малюнок), порівняння витрат в такій ситуації буде ще більш вигідним. З огляду на те, що тепловентилятори Volcano зазвичай працюють на більш низьких швидкостях, вибір агрегатів з EC-двигунами окупається дуже швидко.

Чим відрізняється управління 3-швидкісними двигунами змінного струму та EC-двигунами?

У тепловентиляторах Volcano, оснащених як електродвигунами змінного струму, так і EC-електродвигунами, передбачена можливість зміни продуктивності тепловентилятора в 3-швидкісному режимі роботи вентилятора.

Зміна швидкості обертання вентилятора з електродвигуном змінного струму здійснюється шляхом перемикання відповідних виводів обмоток за допомогою простого контролера, оснащеного релейними виходами, при цьому немає потреби у застосування регулятора напруги.

Регулювання продуктивності вентилятора з EC-двигуном виконується за допомогою сигналу 0-10В. Для управління можна використовувати (як опцію) звичайний настінний потенціометр, що буде забезпечувати можливість плавної зміни продуктивності, або мікропроцесорний контролер, який окрім вибору одного з трьох ступенів продуктивності може виконувати інші функції (регулювання температури у приміщенні, тижнева програма ON/ OFF, настроювання робочих параметрів, захист від заморожування та інше).

Як підключити термостат, щоб вентилятор вимикався одночасно із закриттям клапана?

Функцію вимикання вентилятора в момент закриття клапану простіше за все забезпечити шляхом підключення апарату до захищеної від перенавантаження автоматичним вимикачем електричної мережі через терморегулятор (термостат). У цьому випадку необхідно звернути увагу на максимальне навантаження контактів термостата; дане навантаження повинне становити не менш 10 (3) А на один нагрівач Volcano. У випадку занадто малого припустимого навантаження контактів термостата або великої кількості нагрівачів, що живляться від термостата, необхідно використовувати електричне реле, живлення котушки якого через термостат (230 В змінного струму), напруга робочих контактів буде становити 230 В змінного струму, а навантаження на робочі контакти буде відповідати числу підключених пристроїв Volcano.

Див. також Електричні схеми підключення Volcano

Чи можна підключати трубопровід подачі до верхнього колектора теплообмінника?

Можна, однак з теплообмінника з підводом теплоносія зверху буде складніше видаляти повітря. При цьому слід пам'ятати про забезпечення відповідного простору для установки сервопривода клапана, який рекомендується встановлювати на зворотньому патрубку.

Більш того, для тепловентиляторів Volcano VR Mini 3 та Volcano VR4 рекомендується забезпечити подачу теплоносія саме до верхнього приєднувального патрубка для додаткового підвищення ефективності теплообмінника.

Чим відрізняється клапан з сервоприводом, який використовується для тепловентиляторів Volcano і теплових завіс Wing?

Відмінностей немає. Тепловентилятори Volcano і завіси Wing комплектуються однаковими двоходовими клапанами з сервоприводом.

Як підключити клапан із сервоприводом до контролера так, щоб він закривав подачу теплоносія в момент відключення вентилятора?

Підключення клапана із сервоприводом до контролера Volcano EC можливе через спеціальний вхід. На контролері контакт відзначений як H1. Напруга 230 В змінного струму з'являється на вході H1, коли контролер переходить у робочий режим. Контролер видає керуючий сигнал на вентилятор 0-10 В постійного струму та напругу 230 В змінного струму на привід клапана, який його відкриває.

Чи можна використовувати з нагрівачами Volcano незамерзаючий теплоносій?

Так, можна. Найбільш часто у якості незамерзаючого теплоносія використовується водний розчин етиленгліколю. Нагрівачі, що встановлюються у тепловентилятори Volcano, можуть працювати з сумішами з концентрацією до 50%, однак слід перевірити чи пристосовані до роботи з гліколевою сумішшю інші компоненти системи теплопостачання (клапани, насоси та інше обладнання). Краще за все ознайомитись з вимогами виробників використовуваного обладнання. При цьому треба не забувати, що використання гликолевих сумішей, що мають зазвичай більш високу в'язкість та низьку теплоємність у порівнянні з водою, призводить до збільшення супротиву руху теплоносія та зменшення теплової потужності тепловентилятора.

Чи може тепловентилятор Volcano працювати як охолоджувач повітря?

Так, тепловентилятори Volcano можуть працювати у реверсивному режимі, тобто влітку їх можна використовувати як пристрої охолодження повітря. Для цього до тепловентилятора слід підвести систему охолодженої/крижаної води.

При температурі теплоносія нижче температури точки роси охолоджуваного повітря, на водяному теплообміннику утворюється конденсат. Для збирання та відведення конденсату рекомендується використовувати дренажні піддони, див. прайс-лист.

При цьому допускається робота тепловентилятора лише з горизонтальним виходом повітря. Використання тепловентилятора Volcano з вертикальним виходом повітря може призвести до пошкодження електродвигуна вентилятора або зливу води в просторі під тепловентилятором, оскільки встановлення піддону в такому робочому положенні агрегату неможливе.

Коли агрегат працює на максимальній швидкості, існує ризик відриву конденсату від пластин теплообмінника та його захоплення повітряним потоком. Тому рекомендується використовувати швидкість вентилятора не вище 2-ї і розташувати напрямні жалюзі під кутом 45° вниз.

Чи можуть тепловентилятори Volcano працювати разом з тепловими насосами?

Так, водяні тепловентилятори Volcano можуть працювати спільно з тепловими насосами, проте при підборі тепловентилятора слід враховувати низьку температуру теплоносія. Рекомендується застосування повітряно-опалювальних агрегатів із більшою площею поверхні теплообміну. Для систем такого типу рекомендується, перш за все, тепловентилятор Volcano VR4 з 4-рядним та VR Mini 3 з 3-рядним водяним теплообмінником. Див. докладніше.

Де виробляються тепловентилятори Volcano?

Тепловентилятори Volcano виробляють на заводі VTS Plant Sp. z o.o. в місті Гдиня на півночі Польщі.


VTS Volcano


© 2024 ТОВ "СКС" (Київ, Україна)